U niadzielu, 13 vieraśnia, siłaviki praciahvajuć zatrymlivać aktyvistaŭ i mirnych demanstrantaŭ. U Minsku pierad pačatkam Maršu hierojaŭ zafiksavany žorstkija zatrymańni ludziej, jakija šli na mirny schod. Najbolš masavyja zatrymańni adbylisia na praśpiekcie Dziaržynskaha kala haścinicy «Reniesans» i na vulicy Majakoŭskaha. Pravaabaroncy publikujuć śpis zatrymanych.
Pavodle MUS, pa stanie na 19:00 u Minsku zatrymana bolš za 400 čałaviek. Taksama MUS paviedamiła, što padčas pratestnych akcyj u Viciebsku było zatrymana 14 čałaviek.
Śpis zatrymanych 13 vieraśnia na «Maršy hierojaŭ»:
- Abiłaŭ Ramil
- Avin Uładzisłaŭ
- Ahniańnikaŭ Andrej
- Azimava Alesia
- Alaksandrovič Dzianis
- Alachnovič Maksim (zatrymany kala doma Jarmošynaj)
- Ananson Piotr
- Ananson Anastasija
- Anton Anton (zatrymany ŭ Seadog, dastaŭleny ŭ Partyzanskaje RUUS)
- Ałaŕ Artur
- Alšanik Juryj
- Alaškievič Alaksandr
- Alšeŭski Anton (maje invalidnaść pa słychu)
- Aniejčyk Taćciana
- Aniejčyk Uładzimir
- Anoška Pavieł
- Asapryłka Mikita
- Astanin Anton
- Atroškin Valeryj
- Atroščankaŭ Cimafiej
- Atruškievič Dźmitryj
- Bahdanaŭ Vital
- Bahdanienka Aleh
- Bahdanovič Andrej
- Bakunovič Alaksandra
- Bałašova Jana
- Bałocin Mikita
- Baranaŭ Viačasłaŭ
- Baranaŭ Hieorhij
- Baranaŭ Siarhiej
- Baranava Viktoryja
- Bardaševič Ivan
- Barejka Siarhiej
- Barysievič Siarhiej
- Biełaus Dźmitryj
- Biełašejaŭ Siamion
- Birman Mark
- Błatun Anton
- Bodzikaŭ Andrej
- Brusianin Arciom
- Bručkoŭski Ihar
- Bury Viktar
- Bury Arciom (13 hadoŭ)
- Buraja Viktoryja (vyzvalena)
- Buraja Albina
- Busieł Dźmitryj
- Busieł Jekaciaryna
- Busiel Aleh
- Bučko Jekaciaryna
- Bučko Vital
- Bychaŭ Ivan
- Vajtovič Leanid
- Valenta Alaksiej
- Vasiljeŭ Alaksandr
- Vasiuk Aleh
- Vasiuk Julija
- Vasiukovič Alaksandr (fotakarespandent, u Frunzienskim RUUS składajuć pratakoł)
- Vaśkoŭ Arciom
- Varancova-Kazakova Alena
- Vaškievič Kaciaryna
- Vdavičienka Alaksiej
- Vilucha Jekaciaryna
- Vołkaŭ Mikałaj
- Vysocki Ihar
- Vialička Valancin
- Zabrocki Jaŭhien
- Zajkoŭskaja Anastasija
- Załatarski Alaksiej
- Zacharnieva Maryja
- Zajac Aleh
- Zoryn Alaksandr
- Zubkoŭ Raman
- Hałajdzin Dźmitryj
- Hamołka Alaksiej
- Harhałyk Taćciana (žurnalistka, vyzvalena z pratakołam pa art. 23.34 KaAP)
- Haroch Dzianis (Leninskaje RUUS)
- Hlekaŭ Alaksandr
- Hmyza Fiodar
- Hrynčyk Andrej
- Hubin Maksim
- Hužova Natalla
- Huz Arciom
- Huzoŭskaja Alaksandra (niepaŭnahadovaja, Maskoŭskaje RUUS)
- Hrydzin Uładź (fatohraf «Radyjo Svaboda»)
- Hryckievič Anastasija
- Dakučajeŭ Siarhiej
- Dałhin Kanstancin
- Dalinian Anastasija
- Danilčyk Alaksandr
- Darvin Andrej
- Dzieniasiuk Raman
- Dziamid Kanstancin
- Dzirajeŭ Siarhiej (zatrymali kala «Reniesansu», dastaŭleny ŭ Partyzanskaje RUUS)
- Dzirko Maksim
- Dzianisava Natalla
- Drabovič Dźmitryj (Dastaŭleny ŭ Frunzienskaje RUUS)
- Dubanievič Kanstancin
- Dubovik Maksim
- Dubroŭski Alaksandr
- Dubroŭski Maksim
- Jefremaŭ Siarhiej
- Žaŭnirovič Andrej
- Žydzialis Uładzimir
- Žuryk-Čaščyna Siuzanna
- Žychar Uładzimir
- Zavieržaniec Andrej
- Zaharej Uładzisłaŭ
- Zvalinski Kanstancin
- Ivanicki Alaksandr
- Ivanoŭ Juryj
- Ivaškievič Siarhiej
- Ivaškievič Jaŭhien
- Iokša Viačasłaŭ
- Kavalenka Matviej
- Kavaleŭski Anton (zatrymany kala «Ziarno»)
- Kavalčuk Jaŭhien
- Kazakoŭ Uładzimir
- Kazimirčenka Anton (vyzvaleny)
- Kazłova Anastasija
- Kazłova Volha
- Kazłoŭski Siarhiej
- Kałaboŭ Andrej (Leninskaje RUUS)
- Kalenik Alaksandr (Frunzienskaje RUUS)
- Kalahin Arciom (zatrymany ŭ pabie «1067»)
- Kalada Volha
- Kalada Dzianis
- Kalada Taćciana
- Kamianiecki Dźmitryj
- Kanavał Alaksandr
- Kaptur Mikita
- Kapuścin Illa
- Karluk Alaksiej
- Kasareŭski Maksim
- Kačanoŭski Vital
- Kvitkievič Artur
- Kiryłaŭ Uładzimir
- Kiryłovič Anton
- Kirejeŭ Alaksiej
- Kozieł Vitalij
- Kozyraŭ Alaksandr
- Kot Dzianis
- Kłačkoŭ Michaił
- Klim Dźmitryj
- Krupa Volha
- Kuźmič Leanid
- Kulpiekša Siarhiej
- Kursievič Alaksiej
- Kurejčyk Siarhiej
- Kurec Daniił
- Kuryłkin Alaksandr
- Kucharava Varvara
- Kučynski Ihar
- Łazoŭski Arciom
- Łankoŭski Jaŭhien (dastaŭleny ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Łankoŭskaja Taćciana (dastaŭlena ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Łapko Kanstancin
- Łachcikava Jelizavieta
- Lebiedzieva Vieranika (dastaŭlena ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Lebiedzieva Iryna (dastaŭlena ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Levin Dźmitryj
- Levin Juryj
- Leles Siarhiej
- Lepieš Dźmitryj
- Lisoŭski Pavieł
- Litvin Valancina
- Litvin Maryna
- Litvinaŭ Kanstancin (zatrymany ŭ kaviarni Seadog)
- Litvinčuk Anton
- Łobač Maksim
- Łohinaŭ Andrej
- Laŭkovič Andrej
- Laŭkovič Vieranika
- Lava Arciom (žurnalist «Biełsata», vyzvaleny z Kastryčnickaje RUUS)
- Łužynski Arciom
- Majorava Antanina
- Małakovič Alaksandr
- Małočka Jahor (Adpraŭlajuć na Akreścina)
- Małčanaŭ Arciom
- Mamoćka Uładzimir
- Mańko Viktar
- Mańkoŭskaja Natalla (zatrymanaja ŭ kaviarni Seadog)
- Marozaŭ Alaksandr
- Martynaŭ Anton
- Martynaŭ Alaksandr
- Martynaŭ Dzianis
- Masalski Uładzisłaŭ
- Maciušaŭ Michaił (zatrymany ŭ kaviarni Seadog)
- Machłaj Andrej
- Machłaj Taćciana
- Machnač Anton
- Machnač Andrej
- Miranovič Anastasija
- Mišuhin Ivan
- Michajłaŭ Siarhiej
- Młynčyk Dźmitryj
- Muraško Dźmitryj
- Muraško Ihar (Frunzienskaje RUUS)
- Navicki Arciom
- Navicki Jahor
- Naumaŭ Arciom
- Nieściarovič Aleh
- Nieściarovič Siarhiej
- Nikicin Mikita
- Palijčuk Jaŭhien
- Pankaviec Dźmitryj (žurnalist «Našaj Nivy», adpuščany paśla pravierki dakumientaŭ)
- Panoŭ Maksim
- Pastuchoŭ Ihar (vyzvalili)
- Parachnia Dźmitryj
- Parchomienka Julija
- Paŭłoŭskaja Vasilisa
- Paŭlukievič Siarhiej
- Paškievič Vital
- Pietkievič Śviatłana
- Pieščanski Ivan
- Pipko Viačasłaŭ
- Pravalinskaja Natalla (hałoŭnaja redaktarka dev.by, vyzvalili z Kastryčnickaje RUUS)
- Piatroŭ Dźmitryj (Kastryčnickaje RUUS)
- Piatroŭski Mikita
- Piatrusievič Maksim
- Ramanoŭski Alaksandr
- Ramaniuk Illa
- Reźnik Anton
- Rendaŭ Siarhiej
- Reŭt Jelizavieta (dastaŭlena ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Rychlicki Alaksandr
- Riaŭzaŭ Vasil
- Saava Illa
- Savič Viktar
- Sadoŭskaja Volha (zatrymana kala «Ziarno»)
- Sakałova Julija
- Sakałoŭski Michaił
- Sałaviej Stanisłaŭ
- Salnikaŭ Vadzim
- Samsonava Łarysa
- Samusienka Maksim
- Sankovič Vieranika z tatam (zatrymanyja kala «Ziarno»)
- Sasunkievič Dzijana
- Sarvas Alaksandr
- Sarvas Dzianis
- Sarokin Anatol
- Saŭčuk Jaŭhien
- Śviatłoŭ Maksim
- Śviatoščyk Vasil
- Siemiančuk Mikałaj
- Siniakievič Ihar
- Słavucki Jaŭhien
- Smačny Dźmitryj
- Stankievič Ihar
- Staravojtaŭ Siarhiej
- Suźko Uładzimir
- Suvoraŭ Siarhiej (zatrymany kala «Ziarno»)
- Sučkievič Artur
- Suchadołava Aelita
- Sialickaja Śviatłana
- Siamionaŭ Maksim
- Siarhiejenka Dzina
- Siarova Maryja (vyzvalajuć z Frunzienskaha RUUS)
- Tabolič Iryna
- Takarčuk Arciom (vyzvaleny)
- Tatur Juryj
- Tokun Alaksiej
- Trunoŭ Uładzimir (zatrymany ŭ Drazdach)
- Tryhubka Dźmitryj (dastaŭleny ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Ułasievič Jekaciaryna
- Ułasievič Śviatłana
- Fiedasiejenkaŭ Andrej
- Filimonava Hanna
- Filipienia Michaił
- Frankoŭ Mikałaj
- Chałaściakoŭ Uładzimir
- Chachłova Vieranika
- Chrypovič Anastasija
- Chrypovič Illa
- Chryścinič Anton (dastaŭleny ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Caroŭ Alaksandr
- Ćvil Anatol
- Citoŭ Kanstancin
- Cichanovič Maksim
- Ciepłova Hanna
- Čarnockaja Julija
- Čarnikova Nadzieja
- Čuryk Mikita
- Čubryk Mikita
- Čuj Alaksiej
- Čybisaŭ Maksim
- Čyžeŭski Vieniemin (dastaŭleny ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Čyžeŭski Iosif (dastaŭleny ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Čystata Siarhiej
- Čysty Dzianis
- Čyściakova Julija
- Šaban Andrej
- Šašok Iłona
- Šalpuk Kirył
- Šałucha Taćciana
- Šamkałovič Juryj (dastaŭleny ŭ Maskoŭskaje RUUS)
- Šachmataŭ Juryj
- Šnur Dzianis
- Špakoŭski Ivan
- Šeko Dzianis
- Šeŭčyk Vital
- Šydłoŭski Pavieł
- Šyrko Juryj
- Judanaŭ Juryj
- Jurenka Valancin
- Jakubienka Maksim
- Jankoŭskaja Palina
- Jahoraŭ Jahor
- Jakimovič Siarhiej
- Janovič Illa
- Jachnienka Alaksiej
- Jachnienka Hanna
Zatrymańni 13 vieraśnia ŭ rehijonach:
- Aliahajeŭ Karym (Homiel)
- Ašyrałyjeŭ Ivan (Hrodna)
- Babaryka Hiennadź (Hrodna)
- Babryjenka Anton (Mozyr)
- Bałdzin Jaŭhien (Homiel)
- Darašuk Maryna (Brest)
- Jefremienka Aleh (Viciebsk)
- Zujeŭ Andrej (Navapołack)
- Ivaniuk Andrej (Brest)
- Ivaniuk Jaŭhien (Brest)
- Kasavaraŭ Alaksiej (Homiel)
- Karakina Volha (Hrodna)
- Lavončyk Raman (Salihorsk, pradstaŭnik stačkama AAT «Biełaruśkalij». Dastaŭleny ŭ Salihorskaje RAUS)
- Makarevič Uładzimir (Brest)
- Marchasieŭ Arciom (Babrujsk)
- Mušynski Andrej (Brest)
- Navicki Uładzisłaŭ (Brest)
- Navickaja Julija (Hrodna, vyzvalena da suda)
- Pradko Lidzija (Hrodna)
- Sabaleŭski Aleś (Mahiloŭ, žurnalist 6tv.by)
- Saŭčuk Siarhiej (Brest)
- Sidaruk Alaksandr (Brest)
- Taranok Ludmiła i jaje syn (Hrodna. Siłaviki zatrymali nočču)
- Fiłataŭ Vadzim (Brest, Leninskaje RUUS)
- Chanievič Alaksandra (Hrodna)
- Całko Andrej (Brest)
- Čarkasaŭ Siarhiej (Salihorsk, sustaršynia stačkama AAT «Biełaruśkalij»)
- Šur Mikita (Mazyr)
0
0
0
0
0
0